Infografika: Wartość rynku m-commerce w 2016: 4,5%

Więcej informacji na ten temat znajduje się w raporcie PMR:

Wartość rynku m-commerce w 2016: 4,5%

Prognozowany udział rynku m-commerce w e-commerce na przestrzeni 5-6 lat: 33%

Największy sklep spożywczy w internecie: ezakupy.tesco.pl

Rynek internetowej sprzedaży artykułów spożywczych w zeszłym roku, według naszych szacunków, wyniósł 1 mld zł. Ten rynek charakteryzuje się bardzo dużą dynamiką, około 20% rok rocznie

Największy e-sklep: euro.com.pl

Według naszych szacunków, wartość internetowej sprzedaży RTV, AGD i sprzętu elektronicznego kształtowała się na poziomie ponad 7 mld zł w 2016 roku. Jest to jeden z najbardziej dojrzałych rynków.

Liczba e-sklepów w 2016: około 16 tys.

W Polsce jest 26 mln internautów

Choć spada sprzedaż komputerów, to rośnie liczba sprzedanych smartfonów: ponad 8 mln sztuk w 2016

Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z zakupów internetowych i tych którzy wykorzystują do tego smartfon. Przyczynia się to do zmian postrzegania funkcji sklepu tradycyjnego, który często jest traktowany jako fragment kompleksowej usługi jaką ma dostarczyć dana marka, czy sieć handlowa. Jak pokazuje badanie na 1 000 e-konsumentach przygotowane na potrzeby raportu, zakupy w internecie, są dużo bardziej atrakcyjne niż zakupy tradycyjne w niemal każdym aspekcie. Przede wszystkim badani doceniają cechy takie jak: szeroka oferta, poziom cen czy dostępność towaru. Cechy najsłabiej oceniane, które nie do końca różnicują zakupy przez internet oraz tradycyjne, to kwestie związane z brakiem zaufania do tego typu transakcji, czyli poczucie bezpieczeństwa transakcji oraz mniejsze zaufanie do jakości sprzedawanego towaru.


Więcej informacji na ten temat znajduje się w raporcie PMR:
Handel internetowy w Polsce 2017 . Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2017-2022